Přednášky z Projektového Symposia 2016

Marian Jelínek, český hokejový kouč
Ranní ptáče
 
O ranních ptáčatech, vystupování z komfortní zóny a o hledání motivace v době blahobytu. Změň sebe, změň svůj život a změň svět.
 

Pepper de Callier, Prague Leadership Institute
The Paradox of Adversity: How to use it to change your life
Paradox nepřízně osudu: jak jej využít ke změně svého života
 
Pepper de Callier, Founder of Prague Leadership Institute, and recently named the Top Corporate Leadership Coach in Europe by AI Media, will take you beyond just trying to put on a "game face" when you experience setbacks, or failures. Pepper will show you how to turn these events into "paradoxes" that enhance your brand as a professional and lead to ongoing, sustainable personal growth. Adversity is inevitable in life, but defeat is a choice.

Pepper de Callier, zakladatel Prague Leadership Institute a nedávno nominovaný společností AI Media jako Top Corporate Leadership Coach v Evropě, vás zavede mnohem dál než jen k pouhé snaze nasadit pokerovou tvář, když čelíte překážkám či pádům. Pepper vám ukáže, jak tyto nepříznivé události změnit v "paradoxy", které zlepší vaši osobní značku jako profesionála a povedou k nepřerušenému, udržitelnému osobnostnímu růstu. Nepřízeň osudu je v životě nevyhnutelná, ale porážka je volba.
 

Yemi A. D., choreograf, režisér a producent, držitel několika ocenění
#Ynspirology
 
O principech života, o projektech v showbizu a o tanci bez hudby.
 

Petr Mára, Apple certifikovaný trenér, pořadatel Icon Prague
Harder, Better, Faster, Stronger
 
Petr se zaměří na to, jak zvládnout & přežít pracovní situaci, která po vás vyžaduje během dvou týdnů navštívit tři kontinenty, překonat několik časových pásem a 16x dosednout s letadlem na přistávácí dráhu. Co vydrží vaše tělo? Jak načerpat energii a podat maximální pracovní výkon, přestože okolní podmínky jsou tak trochu proti vám? Jak nastavit vlastní tým, aby vám byl maximální oporou? Co jíst? Co nejíst? Spát dvě hodiny nebo raději nespat?Jak se koncentrovat, když se od vás očekává 100% výsledek? A jak se připravit na budoucnost, která od nás bude (možná) podobné nasazení očekávat? Odpovědí může být být Harder, Better, Faster, Stronger...
 

Roman Pihan, 2N TELEKOMUNIKACE a.s. a lektor produktového managementu
Produktový management aneb jak udělat z firmy či týmu soudržnou a nadšenou smečku
 
Produktový management změní DNA vaší firmy či útvaru a ty začnou fungovat hladce jako tým tak, jako dříve fungovali úspěšné tlupy či smečky. Obsahuje jak nasměrovat tým, jak jej zorganizovat, jak určit a rozdělit pravomoci, jak současně ale uzavřít zpětnou vazbu přes odpovědnosti a motivaci. Důraz se klade na výsledek práce, ne na prosté činnosti.
 

Tomáš Slavata, filantrop a patron dětí
Když se slova mění v činy
 
Náš sen je důležitý, když cítíme užitečnost svého života a jsme součástí jednoho velkého celku. Netradiční pohled na osobní příběh sportovce, filantropa a patrona dětí, který řídí celorepublikový neziskový projekt Dětské triatlonové tour věnovaný nejen dětem ze sociálně slabších rodin.
 

Daniel Franc, programový manažer Google
Leadership bez hierarchií
 
Týmová kultura, která podporuje samo-organizování, sebe-řízení a flexibilní projektovou strukturu, pomáhá rychle reagovat na neustálé vnější a vnitřní změny a také na globální složení týmů z mezinárodních projektů a firem. Ukážeme si některé postupy a doporučení pro firemní kulturu, založenou na peer-to-peer spolupráci a sebeřízení, které se osvědčily nejen v Googlu.
 

Martin Šula, zakladatel JetSurf
Cesta z města bez moře do světových oceánů
 
Příběh projektu, na jehož začátku byl klukovský nápad, a který vedl až k finálnímu produktu JetSurf. Úskalí vývoje, pokrytí technologické firmy lidskými zdroji a zkusenosti s dotačními projekty a povídání o tom, jaké je to vydat se s vlastním produktem na světové trhy. Jedinečný projekt, který vedl ke vzniku nového sportovního odvětví - motorového surfingu, jako jediného ryze českého sportu.
 

Martin Šonka, pilot světové série Red Bull Air Race
Minuta života
 
Víte jaké to je, když se několikaleté úsilí a dřina celého projektového týmu soustředí do extrémního výkonu trvajícího jednu minutu? Martin Šonka nám prozradí, jak odolávat pracovnímu přetížení, i přetížení 12 G.