Řečníci

Moderátoři symposia

Marcela Augustová
moderátorka

Absolvovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. Hlasatelské a moderátorské profesi se věnuje již od studií, nejdříve pro rozhlas a od počátku 80. let pro televizi, kde původně působila v redakci pořadů pro děti a mládež, později pro tvůrčí skupinu Becková-Branislav. V roce 94 se stala libereckou zpravodajkou České televize. Od roku 98 moderuje hlavní zpravodajskou relaci Události a je pravidelným moderátorem volebních virtuálních studií.

Andrej Halada
publicista

Absolvoval Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze a Filozofickou fakultu UK. Od počátku 90. let se věnoval filmové publicistice a kritice, pracoval v týdeníku Mladý svět, působil i jako šéfredaktor Nedělních Novin. Od roku 2000 do roku 2008 byl editorem a zástupcem šéfredaktora týdeníku Reflex. Dále působil v televizi Public. Přednášel na Literární akademii obor média a publicistika. Věnuje se také intenzivně psaní o golfu a cykloturistice, je autorem několika publikací z golfové, cyklistické či filmově kritické sféry.

Řečníci

Miroslav Bárta
český egyptolog a archeolog
 
Český egyptolog a archeolog, od roku 2011 vede výzkum archeologické lokality Abúsír v Egyptě a od roku 2013 je ředitelem Českého egyptologického ústavu. Kromě egyptologie, kde se mimo jiné zaměřuje na období stavitelů pyramid, historii a archeologii období 3. tis. př. Kr., se zabývá studiem tzv. kolapsů, vzestupů a pádů v mezioborové perspektivě bádání. Výsledkem jeho práce jsou knihy autorských kolektivů Něco překrásného se končí, Kolaps a regenerace, Civilizace a dějiny a novinka letošního roku Příběh civilizace.
Andrea Brzobohatá
jednatelka sdružení Nofoot Nostress
 
Amputářka, odvážná žena a matka, zakládající členka a jednatelka sdružení Nofoot Nostress. Má za sebou více než šedesát plastických operací, pět týdnů v umělém spánku a amputaci obou dolních končetin. Lékaři jí dávali jen čtyřprocentní šanci na přežití. To vše kvůli meningokoku, jedné z nejnebezpečnějších bakterií, která před pěti lety napadla její organismus. Boj nad nemocí vyhrála.
Barbora Chuecos
generální ředitelka kosmetické společnosti Mary Kay
 
Generální ředitelka kosmetické společnosti Mary Kay pro ČR a SR. Dlouhodobě ji naplňuje osobnostní rozvoj a práce s lidmi a jejich vnitřním potenciálem, působí v několika vzdělávacích a rozvojových projektech se zaměřením na ženy v byznysu. Angažuje se v oblasti charity, miluje svou práci a za svůj největší životní úspěch považuje rodinu. Je vdaná, s manželem Ernestem mají syna Ángela.
Petr Fodor
mobilní marketér
 
Mobilní marketér, který pomáhá startupům a herním týmům prorazit na globálních trzích. Po pěti letech v reklamě Petr založil gamingové studio, které mu dalo tvrdou školu podnikání. V roce 2015 postavil na těchto základech nový byznys, který stojí na rozhraní tradičního publishingu, agentury a in-house oddělení. AppAgent nabízí unikátní zapojení do klientova byznysu a experty na různé oblasti mobilního marketingu. Klienti jsou například Kiwi.com nebo americký startup Tradewise.

Martin Hausenblas
politik, podnikatel a filantrop
 
Český podnikatel, filantrop a politik, od roku 2014 zastupitel města Ústí nad Labem. Zakladatel společnosti ADLER Czech a autor projektu alternativní služby LIFTAGO propojující taxikáře s pasažéry. Aktivní předseda sdružení Podnikáme bez korupce, člen správní rady Nadačního fondu pomoci Karla Janečka, sám financuje Stipendijní fond Renesance určený na podporu studentů nebo absolventů vysokých škol v Ústeckém kraji.
Jan Mühlfeit
globální stratég, kouč a mentor
 
Český manažer, který 15 let působil v nejvyšším vedení společnosti Microsoft naposledy jako Chairman pro Evropu. Nejčtenější český deník ho zařadil po boku Jaromíra Jágra a Bohdana Pomahače mezi 43 Čechů, o kterých hovoří celý svět.
Blanka Říhová
česká vědkyně, imunoložka, mikrobioložka
 
Přední česká vědkyně, imunoložka specializující se na výzkum směrovaných léčiv v rámci terapie nádorových onemocnění, mikrobioložka a bývalá ředitelka Mikrobiologického ústavu Akademie věd České republiky. Jejím profesním zaměřením je vedle imunologie především genetika, experimentální onkologie, toxikologie a lékařská biochemie. Je předsedkyní České imunologické společnosti, zasedala v Akademické radě Akademie věd ČR a byla místopředsedkyní Učené společnosti České republiky.